Skolą pripažino tik teisme priremtas įrodymų

Vilniaus miesto apylinkės teismas

Ieškovas M. 2015 m. atsakovui R. banko pavedimu paskolino 4000,00 eurų. Šie pinigai buvo skirti atsakovo R. automobilio įsigijimui ir kitoms atsakovo asmeninėms reikmėms. Kadangi M. ir R. buvo geri bičiuliai, M. dėl neatidumo banko pavedimo mokėjimo paskirtyje nurodė „dovana“.

BYLOS APLINKYBĖS

Su atsakovu žodžiu ieškovas buvo sutaręs, kad ieškovas ir jo sutuoktinė ieško įsigyti būstą ir kai suras – apie tai informuos atsakovą prieš kelis mėnesius, kad atsakovas turėtų laiko grąžinti pinigus.

Tuomet atsakovas sutiko. 2016 m. balandį ieškovas susitiko su atsakovu ir informavo, kad kartu su savo sutuoktine įsigijo būstą ir nori, kad iki 2016 m. rugpjūčio mėn. 4000,00 Eur skola būtų grąžinta ieškovui. Atsakovas tam neprieštaravo, tačiau ši sąlyga nebuvo įgyvendinta ir atsakovas su ieškovu neatsiskaitė iki pat 2017 m. pabaigos. Ieškovui bandant kalbėtis su atsakovu ir ieškant galimų taikių sprendimų, jie nedavė jokių rezultatų (atsakovas vengdavo susitikimų, telefoninių pokalbių ir pan.), todėl dėl šios skolos priteisimo ieškovas 2017 m. gruodžio mėn. kreipėsi į teismą.

TEISMO SPRENDIMO ESMĖ

Tačiau net ir po to, kai ieškovas ir kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą, atsakovas savo atsiliepimuose teismui su skola nesutiko ir iškėlė gynybinę versiją, kad 4000 Eur pavedimas neva buvo ieškovo dovana atsakovui, kad ši suma buvo panaudota paties ieškovo svainių naudai ir pan.

Teisme įvyko netikėtas bylos posūkis – pirmajame teismo posėdyje, atsakovas priremtas įrodymų ir suprasdamas padėties beprasmiškumą, pripažino visą 4000 Eur skolą (taip pat 100 Eur bylinėjimosi išlaidų) ir ieškovas su atsakovu sudarė taikos sutartį, kurią teismui patvirtinus byla buvo nutraukta tą pačią dieną.

Teismo nutartis įsiteisėjo.

JURISTAI24.lt komentaras:

„Ši istorija tik dar kartą patvirtina, kad pinigus reikia skolinti itin atsakingai, tinkamai įforminti patį skolinimą, nenaudoti skolinimui prieštaringų sąvokų – „dovana“ ir pan., kurios kilus ginčui teisme, gali atsisukti prieš patį skolintoją, net ir iš (teisme, deja, tapusių buvusių) bičiulių“, – teigia šioje byloje ieškovo M. interesus gynęs „JURISTAI24.LT – teisinės paslaugos Online“  juristas Eugenijus Gaščenka.