Ar reikia mokėti privalomąjį sveikatos draudimą?

„Auginu su žmona nepilnametį 4 metų vaiką. Šiuo metu nedirbu. Žmona dirba.

Ar aš esu apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu? Ar man reikia pačiam draustis?”

Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo 6 str. 4 d. 5 punkte nustatyta, kadapdraustaisiais, kurie draudžiami valstybės lėšomis (išskyrus asmenis, kurie privalo mokėti arba už kuriuos mokamos sveikatos draudimo įmokos pagal šio Įstatymo 17 straipsnio 1, 2, 3, 4, 5, 6 ir 8 dalis), laikomi vienas iš tėvų (įtėvių), auginantis vaiką iki 8 metų, vienas iš globėjų, šeimoje globojantis vaiką iki 8 metų, taip pat vienas iš tėvų (įtėvių), auginantis du ir daugiau nepilnamečių vaikų, vienas iš globėjų (rūpintojų), šeimoje globojantis (besirūpinantis) du (dviem) ir daugiau nepilnamečių vaikų;

IŠVADA

Apibendrinant tai, kas išdėstyta, nagrinėjamu atveju darytina išvada, kad Jums, šioje darbovietėje įgijus teisę į senatvės pensiją išeinant iš darbo paties prašymu, apie tai raštu įspėjus darbdavį ne vėliau kaip prieš 14 darbo dienų, priklausys 2 mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka, nepriklausomai nuo nepertraukiamojo stažo šioje darbovietėje.

Atkreiptinas dėmesys, kad norėdami gauti didesnę išmoką, su darbdaviu galite tartis ir siūlyti nutraukti darbo sutartį šalių susitarimu arba darbdavys gali Jums taikyti paskatinimą (premijuoti, suteikti papildomų atostogų ir kt.).

Pastaba. Šiame straipsnyje išdėstyti bendrojo pobūdžio paaiškinimai aktualiu skaitytojams klausimu grindžiami 2014 m. gruodžio 20 d. Lietuvos Respublikoje galiojančiais teisės aktais. Šie paaiškinimai yra autoriaus nuomonė, kuri nepretenduoja į absoliučią tiesą ir negali būti naudojama oficialiuose teisiniuose ginčuose.