Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo 2014 m. Konstitucijos egzamino nugalėtoją JURISTAI24.LT teisininką Eugenijų Gaščenką

Jau aštuntus metus iš eilės Teisingumo ministerijos organizuojamo 30 298 dalyvių šiemet pritraukusio egzamino nugalėtojai šiandien buvo pagerbti Prezidentūroje. Egzamino laureatus sveikino ir apdovanojo Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

„Džiaugiuosi, kad vis daugiau Lietuvos gyventojų supranta Konstitucijos išmanymo svarbą. Tai ypač svarbu šioje geopolitinėje situacijoje. Norėdami atsilaikyti prieš grėsmes, turime būti tvirti, žinoti ant kokių pagrindų stovi mūsų valstybė“, – sveikindamas laureatus sakė J. Bernatonis.

Iš viso Konstitucijos egzamino nugalėtojais tapo 27 Lietuvos gyventojai. Piliečių, neturinčių teisinio išsilavinimo, grupėje nugalėtojais tapo Geda Čėsnaitė iš Šilalės, Aušra Lamanauskienė ir Ramūnas Keršys iš Zarasų. Teisinį išsilavinimą turinčių ar jo siekiančių piliečių grupėje geriausiai pasirodė Rita Pechovska iš Šalčininkų, Romanas Bartkūnas iš Visagino ir Vilma Aleknavičienė iš Prienų.

Tarp vyriausių mokinių, 11-12 klasių kategorijoje, komisijos vertinimu nugalėjo Rūta Kerulytė iš Kauno rajono Raudondvario gimnazijos, Gabija Tunaitytė iš Vilniaus Licėjaus ir Tadas Girtas iš Klaipėdos suaugusiųjų gimnazijos. 8-10 klasių kategorijos nugalėtojais tapo Gilbertas Umbražiūnas iš Klaipėdos Ąžuolyno gimnazijos, Karolina Macickaitė iš Visagino Žiburio vidurinės mokyklos ir Povilas Valteris iš Upynos Stasio Girėno vidurinės mokyklos. 5-7 klasių mokinių grupėje nugalėjo Augustinas Jarockis iš Panevėžio Šaltinio progimnazijos, Martynas Barzda iš Panevėžio Žemynos progimnazijos ir Andra Juozūnaitė iš Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos.

Patys mažiausieji, 1-4 klasių mokiniai, dalyvavo Konstitucijos egzamine atlikdami kūrybinę užduotį – piešė piešinius tema „Mano teisės ir pareigos“. Iš 636 piešinių geriausiais pripažinti ketvirtokės Ūlos Šoblinskaitės iš Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų gimnazijos, antrokės Augustės Žiukaitės iš Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos ir pirmokės Margaritos Žuravliovos iš Vilniaus Ateities vidurinės mokyklos piešiniai.

Kaip ir kasmet, Konstitucijos egzaminas buvo laikomas ir internetu portale DELFI. Čia varžėsi 832 dalyviai. Internetu egzaminą laikiusieji dalyvavo tik viename etape, jie buvo vertinami pagal teisingų atsakymų skaičių ir atsakymams skirtą laiką. Teisinio išsilavinimo neturinčių piliečių grupėje laimėjo Margarita Dyšina, Tadas Meškauskas ir Edvin Bogdiun, teisininkų ir teisinį išsilavinimą turinčių asmenų, laikiusių egzaminą internetu, kategorijoje geriausiai pasirodė Eugenijus Gaščenka, Simonas Mikšys ir Marijus Mitrauskas.

Egzaminas buvo laikomas ir Lietuvos įkalinimo įstaigose, čia taip pat atrinkti trys geriausiai pasirodę dalyviai. Prezidentės pasirašytos Konstitucijos bei teisingumo ministro atminimo dovanos jiems bus perduotos artimiausiu metu.

Apdovanojimo ceremonijos metu geriausiai atlikusiems Konstitucijos egzamino užduotis Prezidentė įteikė po Konstituciją su savo parašu, teisingumo ministras – vardines padėkas, rašiklius ir egzamino partnerių advokatų kontoros „Triniti“ įsteigtus prizus – aitvarus. Geriausiai egzaminą internete išlaikiusius dalyvius DELFI apdovanojo knygomis. Konstitucijos egzamino laureatams taip pat skambėjo ir muzikinės dovanos – berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ atliekamos dainos.

Po apdovanojimų ceremonijos visi nugalėtojai buvo pakviesti į Daukanto aikštę, kur aukštyn paleido aitvarus, simbolizuojančius aukštyn nešančias žinias.

Konstitucijos egzaminą organizuoja Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija, egzamino globėja – Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Projektą organizuoti padeda Mykolo Romerio universitetas, Lietuvos savivaldybės, Švietimo ir mokslo ministerija, Šiaulių bankas, advokatų kontora „Triniti“. Žinią apie Konstitucijos egzaminą padeda skleisti projekto informaciniai rėmėjai: naujienų portalas DELFI, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Informacijos šaltinis: Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija www.tm.lt

Daugiau straipsnių ir nuotraukų: www.prezidentas.lt, www.delfi.lt, www.diena.lt, www.mignalina.lt.

Video: www.youtube.com